Kontakt i godziny pracy:

Olesno
34/ 358 23 90

pn.: 13:00 – 19:00
wt. – pt.: 08:00 – 18:00
__________________

Tarnowskie Góry
32/ 287 54 62

pn. – pt.: 08:00 – 18:00


kontakt@mega-dent.eu

Loading...
Nasza oferta2023-11-16T15:27:50+00:00

PROFILAKTYKA

IMPLANTOLOGIA

ORTODONCJA

PROTETYKA

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

CYFROWE BADANIE RADIOLOGICZNE

LECZENIE KANAŁOWE

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ESTETYCZNA

PROFESJONALNA HIGIENIZACJA EMS

Profilaktyka

  • Lakowanie bruzd – zabieg lakowania bruzd jest stosowany głównie u małych i młodych pacjentów ze zdrowymi zębami przedtrzonowymi i trzonowymi. Zęby lakujemy zaraz po wyrżnięciu całej powierzchni żującej i kontrolujemy jego utrzymanie w odstępach półrocznych.

  • Lakierowanie – polega na aplikacji związków fluoru – lakiery, pianki, żele przy pomocy pędzelka. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny, dobrze akceptowany przez najmłodszych pacjentów i w dodatku bardzo skuteczny. W połączeniu z codzienną higieną minimalizując rozwój próchnicy w bardzo dużym stopniu.

  • Scaling i Piaskowanie – scaling, czyli usuwanie kamienia i osadu jest zabiegiem wykonywanym metodą ręczną i mechaniczną przy użyciu ultradźwięków i specjalnej piaskarki. Z reguły zabieg ten nie wymaga znieczulenia jednak przy dużych złogach, gdzie szyjki zębów są mocno odsłonięte a dziąsła bolesne ze względu na silny stan zapalny dla większego komfortu można dodatkowo znieczulić pacjenta. Każdy ząb powinien być czyszczony osobno i bardzo dokładnie z każdej strony. Na koniec zabiegu całość zębów polerujemy szczotkami i pastami polerskimi. Po zabiegu oczyszczone powierzchnie zębów zabezpieczamy preparatem fluorowym, lub wapniowo fosforanowym – w zależności od wskazań

Implantologia

Implanty w stomatologii to niewielkich rozmiarów śruby wykonane z tytanu, które umieszczone w kości szczęki bądź żuchwy, zastępują korzeń zęba, a także tworzą podbudowę dla nowej korony zęba.

Rodzaje uzupełnień:

  • Most na implantach: to instalacja na dwóch implantach koronki, która zastępuje od dwóch do czterech ubytków. Mostek jest mocowany do dwóch wszczepionych implantów zębów. Jednak, gdy ubytków jest więcej istnieje możliwość oparcia szerokiego mostu na czterech lub pięciu implantach. Przy bezzębiu stanowi jedyne rozwiązanie, które w pełni odtwarza funkcje własnych zębów.

  • Proteza komfortowa: to specjalnie zaprojektowany system, który pomaga stabilizować protezy u pacjenta, u którego warunki anatomiczne oraz zanikłe wyrostki sprawiają, że jest ona niestabilna. Zaletą protezy komfortowej jest to, że z unieruchomieniem protezy uzyskuje się jej dodatkowe podścielenie, które przynosi dodatkowy komfort użytkowania, przynosi długotrwałą satysfakcję i podnosi jakość życia osobom, które nie potrafią funkcjonować wyłącznie o samej protezie.

Chirurgia stomatologiczna

Zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz okolic jej przyległych. Do najczęściej wykonywanych procedur w zakresie wykonywanych usług są: ekstrakcje zębów mądrości, w tym zębów zatrzymanych i nie do końca wyrżniętych; resekcje wierzchołków korzeni, plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową, podcinanie wędzidełka wargi i języka, operacje usunięcia torbieli, zabiegi usunięcia zmian na błonie śluzowej (włókniaki itp.), zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej. Chirurgia stomatologiczna podlega ciągłym zmianom na lepsze i jest coraz bardziej skuteczna w swym zakresie, łącząc ze sobą specjalności takie jak protetyka, endodoncja, chirurgia przyzębia czy też wszczepianie implantów. Jest szansą dla każdego na pozbycie się problemów zdrowotnych, ale również wyleczenia się z kompleksów na tle uzębienia. Łączy ze sobą profesjonalizm w działaniu z końcowym osiągnięciem wysokiego stopnia estetyki.

Cyfrowe badania radiologiczne

Radiologia i diagnostyka obrazowa to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka przy wykorzystaniu różnych technik fizycznych. Począwszy od promieniowania rentgenowskiego (rentgenodiagnostyka, tomografia komputerowa, angiografia), zastosowaniu właściwości pola magnetycznego (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) czy wreszcie wykorzystując zasady rozchodzenia się ultradźwięków (ultrasonografia). Otrzymane w ten sposób obrazy muszą zostać jeszcze zinterpretowane przez specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej. Końcowym wynikiem badania jest tzw. opis radiologiczny.

  • Pantomografia: Badanie pantomografem umożliwia wykonywanie całościowych zdjęć szczęki i żuchwy, jak również stawów skroniowo-żuchwowych i zatok. Urządzenie to wyposażone jest również w dodatkowy moduł do tomografii warstwowej i pozwala na wykonywanie zdjęć poprzecznych przekrojów szczęki i żuchwy. Badanie takie jest pomocne między innymi podczas planowania zabiegów implantacji.

  • Cefalometria: badanie cefalometryczne (nazywane potocznie zdjęciem tele czy cefalo) to rodzaj zdjęcia RTG czaszki w pozycji bocznej. Na zdjęciu cefalometrycznym widać dokładnie tkanki miękkie twarzy pacjenta, podniebienie twarde i zatoki przynosowe. Podczas wykonywania zdjęcia cefalometrycznego emitowana jest bardzo mała dawka promieni rentgenowskich. Dzięki temu zdjęcie cefalometryczne jest bezpieczne dla pacjenta.

Zdjęcie cefalometryczne jest szczególnie przydatnym badaniem w ortodoncji.

Dzięki porównaniu zdjęć wykonanych w tej samej projekcji, lekarz może dokonać odpowiednich pomiarów i ocenić wzrost kostny pacjenta. Z tego powodu zdjęcie cefalometryczne jest kluczowym i koniecznym badaniem w prawidłowej diagnostyce ortodontycznej. Dodatkowo, zdjęcia tego typu pozwalają porównać pierwotny stan zgryzu pacjenta ze stanem po leczeniu.

  • Radiowizjografia: to zdjęcia rentgenowskie zapisywane w postaci cyfrowej. Zdjęcia wykonywane są w gabinecie stomatologicznym i pozwalają na szybką i dokładną ocenę uzębienia. Wykonywane są standardowo podczas leczenia kanałowego oraz podczas wizyt kontrolnych celem diagnozowania ubytków próchnicowych na powierzchniach stycznych

  • Badanie radiologiczne 3D: umożliwia szczegółową diagnostykę i planowanie zabiegów implantologicznych w formie trójwymiarowej.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko.

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się korektą zaburzeń zgryzowych, kostnych oraz stawowych. Nowoczesne leczenie ortodontyczne pozwala uzyskać piękny uśmiech u dzieci i dorosłych. Koryguje ono dysproporcje twarzy, niejednokrotnie poprawiając jej kształt i rysy, optycznie odmładzając pacjenta.

Korekcja wad zgryzu to nie tylko kwestia estetyki, ale również metoda leczenia wielu problemów zdrowotnych tj.: bóle głowy, rozległa próchnica, choroby dziąseł, paradontoza, dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego.

Leczenie kanałowe

Endodoncja (leczenie kanałowe zęba) zajmuje się leczeniem chorej miazgi zęba i tkanek około wierzchołkowych. Polega na usunięciu z systemu kanałów korzeniowych chorej miazgi, dezynfekcji kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu. Z uwagi na bardzo różnorodną anatomię kanałów, ich małą średnicę, zakrzywienie oraz występujące boczne odgałęzienia, leczenie nie zawsze jest w pełni przewidywalne.

 Nasza firma oferuje również leczenie kanałowe przy użyciu najnowszej klasy mikroskopów stomatologicznych, gwarantując przy tym wysoką dokładność pracy.

Protetyka

Protetyka: to dziedzina stomatologii, wraz z implantologią skupiająca się na uzupełnianiu braków uzębienia i rekonstrukcją uszkodzonych zębów. Do protetyki należą też zabiegi poprawiające kształt i pozycję zębów oraz rozwiązywanie problemów związanych z przebarwieniami zębów. Leczenie z zakresu protetyki ma wartość nie tylko estetyczną. Przywraca komfort psychiczny i fizyczny pacjenta, ale również pomaga w codziennym życiu ułatwiając gryzienie i żucie oraz zmniejszając problemy z wymową.

  • Wkłady i nakłady koronowe, tzw. inlay i onlay. Uzupełnienia te są wykonywane z porcelany lub innych materiałów poza ustami pacjenta, po czym w gotowej formie są cementowane do przygotowanego ubytku. Są bardzo odporne, szczelniejsze niż normalne wypełnienia. Ceramika, z której wykonywane są wkłady jest odporniejsza mechanicznie na ścieranie i uszkodzenia. Ponadto lepiej imituje wygląd tkanek zęba niż klasyczne wypełnienia

  • Korony: odtwarzają w całości zewnętrzne części zęba i są mocowane na stałe za pomocą cementu. Znajdują zastosowanie w przypadku złamań oraz przebarwień zęba, poprzez pokrycie zęba koroną można odtworzyć jego kształt i nadać mu odpowiedni kolor. Pierwszym etapem leczenia jest oszlifowanie zęba w celu nadania mu kształtu umożliwiającego nałożenie korony. Jeżeli ubytki tkanek zęba są duże, szlifowanie jest poprzedzone leczeniem kanałowym korzeni zęba i wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego, który zapewni właściwe przenoszenie sił nacisku na korzeń i zapobieganie złamaniu się zęba pod koroną.

  • Licówki porcelanowe: mają na celu szybką poprawę kształtu i koloru zęba. Przynoszą spektakularne wręcz efekty, mimo że ich założenie wymaga minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. To ceramiczne uzupełnienie poprawia znacząco estetykę uśmiechu. Licówki porcelanowe są to cienkie płatki ceramiczne, które nakleja się na przednie powierzchnie zębów. Płytki wykonane są z porcelany, czyli niezwykle wytrzymałego, półprzezroczystego materiału, które barwą, stopniem przezierności, połyskiem i sposobem odbijania światła idealnie naśladuje naturalne szkliwo zębów. Raz założone będą wspaniale harmonizować z naturalnym uzębieniem, bez widocznego zabiegu stomatologicznego.

  • Protezy Osiadająca: to akrylowe uzupełnienie ruchome. W skrajnych przypadkach odtwarzają wszystkie zęby. Utrzymuje się w ustach na zasadzie przyssania się do tkanek miękkich. Jest to popularne rozwiązanie o stosunkowo niskim koszcie, posiadające jednak wady, takie jak trudności w adaptacji, dyskomfort użytkowania, niedogodności w spożywaniu pokarmów, niszczące działanie na kość. Proteza osiadająca odtwarza zazwyczaj część uzębienia, wykorzystuje dodatkowo zachowane zęby aby znaleźć utrzymanie. Klamry utrzymujące są zwykle widoczne w uśmiechu.

– Protezy typu overdenture to ruchome uzupełnienie protetyczne, pokrywające na całej powierzchni korzeń lub korzenie resztkowego uzębienia lub implanty. Protezy te utrzymywane są na korzeniach lub wszczepach poprzez: zatrzaski, magnesy, korony teleskopowe, zespolenia belkowe. Są to uzupełnienia spełniające wymogi estetyki, chroniące kości szczęk przed zanikiem oraz zapewniające akceptowalny komfort dla pacjenta. Warunkiem koniecznym do użytkowania tego typu protez jest bezwzględnie przestrzegana idealna wręcz higiena jamy ustnej i regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w celu kontroli użytkowania i stanu jamy ustnej pacjenta.

Protezy szkieletowe należą do ruchomych uzupełnień protetycznych tzw. podpartych. Wykorzystuje się je w przypadku braków zębowych zbyt rozległych na uzupełnienie mostem. Główną ich częścią jest metalowy szkielet zaopatrzony w klamry i ciernie, który jest na tyle cienki i zredukowany iż praktycznie nie przeszkadza użytkującemu. Ciernie są to wypustki opierające się na żujących powierzchniach zębów. Przenoszą one siły żucia z bezzębnych wyrostków zębodołowych na zęby filarowe wraz z ich ozębną. Należy podkreślić, że jest to fizjologiczny sposób przenoszenia sił zgryzowych na kości i stanowi niewątpliwie zaletę tego rodzaju uzupełnień. Również błona śluzowa i okostna uczestniczą w przenoszeniu sił, ale w dużo mniejszym stopniu niż ma to miejsce w protezach osiadających. Klamry odpowiedzialne są za utrzymanie protez na podłożu. Ze względu na ich niekosmetyczny wygląd są one coraz częściej zastępowane przez mocowane na koronach zasuwy, zatrzaski i korony teleskopowe. W celu umożliwienia takiego utrzymania protezy, konieczne jest okoronowanie zębów sąsiadujących z protezą. Połączenie protezy z koronami następuje bez widocznych elementów metalowych (klamry, ciernie), co umożliwia uzyskanie oczekiwanego efektu kosmetycznego.

 – Protezy biofunkcyjne – inaczej BPS to Biofunkcyjny System Protetyczny jest ofertą dla pacjentów bezzębnych o zanikłych wyrostkach, niezadowolonych z dotychczasowych rozwiązań. Funkcjonalne i estetyczne protezy posiadające najwyższej jakości z zębami zamawianymi zawsze indywidualnie dla każdego pacjenta, dostosowanymi kształtem i wielkością do warunków jamy ustnej i estetyki twarzy, które technik ustawia według specjalnego klucza co gwarantuje wybalansowanie zgryzu. Ich zaprojektowanie było by nie możliwe bez dwóch specjalnych przyrządów jakimi się posługujemy – łuku twarzowego i artykulatora, dzięki którym do pracowni technicznej i gabinetu stomatologicznego przenosimy wiernie warunki zgryzowe pacjenta.

Stomatologia zachowawcza z estetyczną

Najbardziej podstawowa forma leczenia i utrzymania zębów w ich naturalnej formie, kształcie i kolorze. To zapobieganie próchnicy poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów, które umożliwiają precyzyjne oraz niezwykle estetyczne uzupełnienie części zębów. Do stomatologii estetycznej wlicza się wybielanie zębów, czyszczenie osadów i usuwanie kamienia nazębnego a także zakładanie licówek oraz biżuterii stomatologicznej w postaci złota, srebra a także kamieni szlachetnych, które są dobierane kolorystycznie pod kolor oczu pacjenta.

Często zadawane pytania

Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania

Jakimi metodami przepowadzana jest korekcja zgryzu?2020-02-13T10:37:55+00:00

Leczenie ortodontyczne w naszych gabinetach przeprowadzamy za pomocą aparatów stałych, ruchomych oraz nakładkowych (Invisalign)

Jak wygląda procedura wybielania zębów?2020-02-13T10:31:58+00:00

W pierwszej kolejności pobieramy pacjentowi wycisk, na podstawie którego jesteśmy wstanie wykonać specjalne nakładki do wybielania zębów w domu. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje od nas specjalne szyny do wybielania zębów wraz z przeznaczonym do tego żelem. O Czasie trwania procedury zawsze decyduje lekarz.

Jakie są zalecenia po zabiegu chirurgicznym?2020-02-13T10:29:56+00:00

W pierwszej dobie po zabiegu chirurgicznym należy schładzać okolice pozabiegową i przyjmować miękkie pokarmy, nie należy szczotkować zębów ani płukać jamy ustnej w okolicy miejsca zabiegowego. Bezwzględnie przeciwwskazane jest palenie papierosów oraz picie alkoholu.

Jak długo trwa realizacja protezy zębowej?2020-02-13T10:34:53+00:00

Czas realizacji protezy zębowej prywatnie oraz refundowanej przez NFZ jest podobny i trwa od 10 do 14 dni. Należy jednak uwzględnić dodatkowy czas oczekiwania w kolejce gdy finansowanie protezy jest realizowane przez NFZ.

Czy istnieje możliwość płatności ratalnej?2020-02-13T10:28:00+00:00

Istnieje możliwość płatności ratalnej poprzez MediRaty

Jesteś gotowy na piękny uśmiech?

Przejdź do góry